• Ви знаходитесь тут:

  • Головна
  • Структура навчального року

До нового навчального року

Шановні колеги!


Міністерство освіти і науки України вже в середині червня визначило тему Першого уроку, який будуть проводити класні керівники загальноосвітніх навчальних закладів у понеділок 1 вересня 2014 року. Тема загальноприйнятна у цьому році:"УКРАЇНА - ЄДИНА КРАЇНА".

Заступник міністра Павло Полянський на власній офіційній сторінці у соціальній мережі повідомив, що "за інших обставин можна було б, вважаю, подискутувати щодо доцільності дотримання традиції щопершого вересня проводити такий урок. Нерідко в попередні роки все зводилося до формального виголошення вчителем тез на тему, спущену "згори". Але нині всі адекватні люди, від дітлахів до старших людей, щиро й болісно переймаються викликом, перед яким нас поставили російський імперіалізм й внутрішні антидержавні елементи. Це питання, яке не може не спонукати кожну й кожного до зацікавленого діалогу. Відтак, міністерство, правдиво - суспільство, визначилося з темою Першого уроку 2014/2015 навчального року: "УКРАІНА - ЄДИНА КРАЇНА".

Перший урок нового навчального року має стати поштовхом до подальшої роботи з об'єднання учнів, педагогів, батьків довкола спільної цінності - територіальної цілісності держави, згуртованості суспільства, розв'язання проблем шляхом діалогу, пошуку загальнонаціонального консенсусу.

Важливо донести до учнів, що наявність у громадян різних поглядів з тих чи інших питань є природним станом громадянського суспільства. При цьому непорушними є державний суверенітет, незалежність, територіальна цілісність і демократичні засади державного устрою.

Лист МОН "Про проведення Першого уроку у 2014/2015 н. р."

МОН визначено структуру нового 2014-2015 навчального року


Шановні колеги, зверніть увагу!

МОН визначило структуру2014/2015навчального року!

Міністерством освіти і науки розроблені рекомендації щодо навчальних планів загальноосвітніх навчальних закладів та структури 2014/2015 навчального року: відповідно до законодавства, структуру навчального року мають встановлювати загальноосвітні навчальні заклади за погодженням з місцевими органами управління освітою.

У наступному навчальному році навчальні заняття організовуються за семестровою системою:І семестр- з1 вересня до 26 грудня,ІІ семестр–з 12 січня до 29 травня.

Осінні канікулирекомендовано провестиз 27 жовтнядо 2 листопада,зимові-з 29 грудня до 11 січня,весняні-з 23 до 29 березня.

Навчальний рік випускників початкової, основної та старшої школи буде завершенопроведенням державної підсумкової атестації.

Шкільні іспити учнів 4-х класів відбудуться у вигляді підсумкових контрольних робіт з 12 до 21 травня з трьох предметів: читання, української мови та математики.

Державна підсумкова атестація дев’ятикласників відбудеться у період з 1 до 8 червня. Випускники шкіл складуть шкільні іспити з 22 до 28 травня.

Головною новацією державної підсумкової атестації у 2014/15 навчальному році стане скорочення кількості іспитів в учнів 9-х класів з 5-ти до 3-х, а також відмова від обов’язкових збірників завдань ДПА для учнів шкіл.

Отже, державну підсумкову атестацію для учнів основної та старшої школи передбачається провести у письмовій формі з трьох предметів: української мови, математики або історії та з предмета за вибором учнів (11 клас) чи школи (9 клас) за завданнями, розробленими загальноосвітніми навчальними закладами.

Вручення документів про освіту Міністерство освіти рекомендує провести для випускників 9-х класів 10 – 11 червня, 11-х класів – 30 – 31 травня.

Рішення про доцільність проведення навчальної практики та навчальних екскурсій загальноосвітні навчальні заклади прийматимуть самостійно.

Кiлькiсть переглядiв: 244